Likevel kan visse helsemyndigheter bestemme seg for selv å utføre dyreforsøk for visse kosmetiske produkter, slik det fortsatt er tilfelle i Kina. L’Oréal har vært det mest aktive selskapet som har samarbeidet med kinesiske myndigheter og forskere de siste 10 årene for å få anerkjente alternative testmetoder, og gjøre det mulig for kosmetisk regulering å utvikle seg til en total og klar eliminering av dyreforsøk.
Siden 2015 er de fleste av våre produkter produsert og solgt i Kina, i likhet med all vår ikke-funksjonell hudpleie (uten biologisk aktivitet), ikke lenger testet på dyr.
Siden 1980-tallet har L’Oréal trodd at fremtiden for sikkerhetsevaluering avhenger av utviklingen av alternative, “forutsigbare” strategier for å avslutte dyreforsøk. Denne tilnærmingen er bygget takket være den betydelige vitenskapelige fremgangen som er gjort innen felt av menneskelige rekonstruerte hudmodeller, molekylær modellering og databehandling med høy ytelse. Det har gått syv år siden våre toppekspertforskere opprettet den første rekonstruerte menneskelige overhuden: en internasjonal revolusjon! Dette betydde at dyreforsøk kunne stoppes så snart 1989, 14 år før det var lovpålagt og uten å gjøre produktene våre mindre sikre. Våre alternative og prediktive vurderingsmodeller støttes av det internasjonale vitenskapelige samfunnet som "toxicology of the 21st century”.
Det viser laboratorienes innsats og kompetanse, og fremmer innovasjonene våre.